A nyáron, a felkészülést megelőző időszakban került klubunkhoz Varga Karola, aki Virincsik Anasztázia távozása után lett az Alba Fehérvár KC technikai vezetője. Az első néhány hónap tapasztalatairól beszélgettünk.
- Valójában gyermekkorom óta tudatosan készültem a későbbi, sporttal kapcsolatos „felnőtt életre". Mindig is tudtam, hogy a sportmenedzsment területén szeretnék majd tevékenykedni. Az élet azonban másfelé sodort, 2011-ben végeztem a Kodolányi János Főiskola gazdálkodás és menedzsment alapszakján, marketing közgazdász mesterdiplomámat pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szereztem meg 2016-ban. A klubhoz rendkívül gyorsan kerültem, kijelenthetem, az élet kárpótolt a sok türelemért. Idén tavasszal érett meg bennem az elhatározás, hogy szeretnék a sportban tevékenykedni, szerencsémre a kereslet valamint a kínálat egy időben talált egymásra. Hivatalosan 2018. július 1-től lettem az Alba Fehérvár KC technikai vezetője, melyet közel egy hónapos ismerkedési és betanulási időszak előzött meg. Hálás vagyok a klubnak a lehetőségért, valójában már a második nap után úgy éreztem, mintha mindig is ennek a családnak a tagja lettem volna. Szeretek itt dolgozni.
- Korábban volt kapcsolatod a kézilabdával, illetve űztél bármilyen sportágat?
- A sportot, mint már említettem, gyerekkorom óta szoros a kapcsolatom. A kézilabda és a futball áll hozzám igazán közel, de úgymond mindenevő vagyok, a magyar érdekeltségű világesemények követése pedig kötelező jellegűek a részemről. A kézilabdával a kapcsolatom körülbelül az 1990-es években kezdődött. Azóta a magyar bajnoki és persze a válogatott mérkőzések kapcsán naprakésznek mondhattam magam. A decemberi és a januári időszakban a női és a férfi világversenyek követése fix programnak számítottak. Ez nem változott az elmúlt húsz évben. Mindez immár a munkámhoz is kapcsolódik; örülök, hogy a sportágban dolgozhatok. Érdekes, mert bár nagyon szeretem a kézilabdát, általános iskolában játszottam utoljára. Ezzel szemben a foci szinte mindennapos az életemben. Imádom rúgni a bőrt, s azt kell mondanom – mindenféle önelégültség nélkül – nem is bánok rosszul a labdával. Fontos, hogy a mindennapos mozgás része legyen az életemnek. A kerékpározás a másik kedvencem. Móron élek, a minden igényt kielégítő Vértes alatt húzódó kerékpárúton a Mór-Csókakő útvonalat szinte naponta megteszem. A zord időben pedig úszással tartom karban magamat.
- Említetted, hosszú út vezetett a technikai vezetői beosztásig. Korábban mivel foglalkoztál?
- Több évig dolgoztam az állami szektorban, gazdasági területen, majd az egyetem elvégzése után váltottam a marketing- és kommunikáció irányába. Ott tevékenykedtem.
- Megjegyezted, már a második munkanapodon úgy érezted, itt otthonra leltél. Ezek szerint kiválóan érzed magad az egyesületünk kötelékében.
- Megtisztelő, hogy a csapat tagja lehetek. Deli Rita stábjához tartozni felemelő érzés. Rita és a kapusedző, Susu, azaz Sugár Tímea munkája szakmailag és emberileg is példamutató. Ugyanígy említhetem az utánpótlásban dolgozó szakemberek tevékenységeit is. A klub minden egyes tagjának az eltökéltsége szükséges az eredményes munkához. A legnagyobb köszönetem Balássi Imre elnököt illeti meg, akitől megkaptam a lehetőséget, s rám bízta a technikai vezetői posztot. Igyekszem eme felelősségteljes hivatást legjobb tudásom szerint képviselni.
- A technikai vezető szerteágazó tevékenységet végez. Akad feladatod bőven.
- Ha azt mondom, hogy megnyugvással tölt el, ha a játékvezető belefúj a sípjába a meccs kezdetén, akkor ezzel mindent elárultam a munka nehézségét illetően. Közel két hónappal az első napjaim után éreztem először magabiztosságot. A sport szépsége, hogy egyetlen nap sem ugyanaz, mindig jönnek váratlan, új dolgok, szituációk, melyek megoldásra várnak. Technikai vezetőként az Alba Fehérvár KC felnőtt csapatára vonatkozó szakmai és szervezési feladatok ellátásáért felelek.
Horog László